Konya Cumhuriyet Başsavcılığından İki Önemli Proje

Konya Cumhuriyet Başsavcılığından İki Önemli Proje


Konya Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde; Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, KOP ve Selçuklu Belediyesi ile gerçekleştirilen iki farklı projenin finali Mevlana Kültür Merkezin de tiyatro gösterimi ve fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

Programa birçok davetlinin yanı sıra Konya protokülüde Konya Valisi Yakup CANBOLAT, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Eyup MERGEN, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah GÜNDÜZ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer ŞEKER, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ali Osman YÜCA ve KOP İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI eşlik etti.

Tiyatro gösterisi sonrasında davetlilere seslenen Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ projeler hakkında bilgi verdi.

Bağımlılık temalı iki farklı projede SOLMAZ "gençleri bağımlılığa götüren tehditleri vaktinde göremezsek, zararlı sonuçlarını ortadan kaldırmak için daha büyük mücadeleler vermek durumunda kalırız. Bu nedenle gençlere dokunan sosyal sorumluluk projelerine ihtiyaç duyulmaktadır" dedi.

Yaptıkları iki farklı projeninn bu alanda çok önemli bir çalışma olduğunun altını çizen SOLMAZ, KOP ile ortak yürütülen ' Tutunacak Bir Dalın Var' projesi ile tedavi süreci sonrası rehabilitasyon ve yeniden hayata tutunmayı temel alındığını belirtti. Bu kapsamda, Beyşehir ilçemizde 15 günük rehabilitasyon odaklı kamp gerçekleştirilmiş, Nevşehir ilimiz başta olmak üzere geziler düzenlenmiş, verilen tiyatro eğitimin somut bir çıktısı olan 'Bu benim hikayem' isimli tiyatro gösterimi ile projemiz son bulmuştur. Ayrıca Selçuklu Belediyesi ile yürütülen 'Selçuklu Medeniyetinde Işığını Arayanlar' projesi ile de kadim medeniyetimiz ve günümüz arasında bir köprü kurulmaya çalışıldığını belirten SOLMAZ, düzenlenen fotoğrafçılık kursu ve fotoğraf sergisi ile bakmak ile görmek arasında ki fark ortaya konulmaya çalışılmıştır dedi.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ sözlerini proje paydaşları olan Konya Ovası Projesi Kalkın Ajansına, Selçuklu Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesine teşükkür edererek sonlandırdı.