İşaret Dili Eğitimi Alan Personele Sertifika Töreni Düzenlendi.

İşaret Dili Eğitimi Alan Personele Sertifika Töreni Düzenlendi.


Konya Adalet Sarayında işitme engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla işaret dili eğitimi alan personele sertifikaları verildi.

İşitme engelli bireylerin kamuda iletişim sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla Konya Karatay Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursa, Konya Adliyesinde görevli 21 personel katıldı.

Kursta başarılı olan personele sertifikaları bugün düzenlenen törenle takdim edildi. Törende konuşan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, adliye teşkilatı olarak amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu ifade ederek, “Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak adına tekerlekli sandalye, görme engelliler için kabartma tabelalar, hissedilebilir yürüyüş alanları ve sesli asansör gibi olanakları vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kendi asli görevlerinin yanında işaret dili sertifikası alarak işitme engelli vatandaşlarımıza verilecek hizmette önemli katkı sağlayacak tüm personelimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Konya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuri Koçer ise, günümüzde engellilerin en büyük sorun yaşadığı yerlerden birinin, kamuya ait kurum ve kuruluşlar olduğunu söyleyerek, “Amacımız yeterli sayıda işaret dili bilen personelimizin olmasını sağlamak. Böylece engelli vatandaşlarımız tek başlarına Adliyemize gelip rahatlıkla işlerini halledebilecekler. Değerli katkılarından dolayı Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sardoğan’ın yanı sıra adliyede görevli personelin katılımları ile gerçekleştirilen tören başarılı kursiyerlere sertifikaların verilmesi ile son buldu.