Bağımlılık Konulu Tiyatro Orta Oyunu Düzenlendi

Bağımlılık Konulu Tiyatro Orta Oyunu Düzenlendi


Konya Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde; Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce bağımlılık konulu tiyatro gösterimi Mevlana Kültür Merkezin'de gerçekleştirildi.

Programa birçok davetlinin yanı sıra Konya protokülüde Konya Valisi Cüneyit Orhan TOPRAK, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ali EKMEKCİOĞLU, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal KUKU, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mevlüt GÜLBUDAK, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah GÜNDÜZ, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Koruma Kurulu Başkanı ile gazilerimiz ve şehit aileleri eşlik etti.

Tiyatro gösterisi sonrasında davetlilere seslenen Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan SOLMAZ projeler hakkında bilgi verdi.

Bağımlılık konusunda SOLMAZ "hepimiz biliyoruz ki, ruh ve beden sağlığı yerinde bir nesilden daha değerli sermaye yoktur. Ülke olarak, geleceğimizin teminatı, ruh ve beden sağlığı yerinde nesillerdir. Onları her türlü zararlı alışkanlıktan korumak da bizim vazifemizdir. Bağımlılık sorunu, tüm insanlığı ve ulusları tehdit eden bir tehlike olarak karşımızda durmaktadır." dedi.

Gerçekleştirilen projenin çok önemli bir çalışma olduğunun altını çizen SOLMAZ,"Gençleri bağımlılığa götüren tehditleri vaktinde göremezsek, zararlı sonuçlarını ortadan kaldırmak için daha büyük mücadeleler vermek durumunda kalırız. Bu nedenle gençlere dokunan, gençlerin ekonomik, sosyal, kültürel ve psikolojik yönlerden daha yeterli yaşam koşullarına sahip olabileceği, topluma katılma olanaklarının geliştirildiği, bilinçli ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişmesine yardımcı olan, kişisel ve sosyal gelişimlerinin destekleyen ve potansiyellerinin gerçekleştirilmelerine imkan sağlayan sosyal sorumluluk projelerine ihtiyaç duyulmaktadır" dedi.